Przedłuż lato dzięki odpowiednio dobranym meblom i dekoracjom

Przedłuż lato dzięki odpowiednio dobranym meblom i dekoracjom

Lato minęło, nim zdążyliśmy je zauważyć. Upalne dni ustąpiły miejsca coraz dłuższym wieczorom, a lekkie ubrania coraz głębiej chowają się w szafach. Na pierwszy plan wysuwają się grube koce, kubek ciepłej herbaty i książka… Ale czy tak musi być? Czy lato musi dla nas minąć już po 2 krótkich miesiącach? Niekoniecznie! Dzięki kilku prostym trikom sprawisz, że twoje mieszkanie stanie się letnią oazą na cały rok!

Lato lubi lekkość. Zwiewne sukienki, delikatne makijaże i ochota na życie w szybszym tempie z energią, którą dają długie słoneczne dni. Cieszą nas barwy, które proponuje natura – soczysta zieleń trawy i zdecydowany błękit nieba. Podobne zasady obowiązują w aranżacji wnętrz. To właśnie latem wprowadzamy w nich największe zmiany. Rezygnujemy z ciężkich zasłon i ciemnych materiałów na rzecz naturalnego światła i energetycznych barw. Co jeszcze możemy zrobić, by zatrzymać w mieszkaniu lato na dłużej?

Przez salon do lata

Niekoniecznie będziesz miał czas na malowanie i generalny remont, jednak czemu nie postawić na ciekawe dodatki? To właśnie salon jest sercem domu, w którym najwięcej czasu spędzasz z rodziną i do którego zapraszasz wszystkich swoich gości. Tu często odpoczywasz i pracujesz, czytasz książki i wymieniasz się przeżyciami dnia z partnerem. Zamień więc to miejsce w wasz słoneczny azyl, w którym codziennie poczujecie odrobinę lata. Co możesz zrobić?

  • Postaw na światło

Ciężkie zasłony schowaj na grudzień – przydadzą się, gdy chłodne wieczory zamienią się w zimową szarą pluchę, od której warto się odgrodzić. Korzystając z ostatnich ciepłych promieni słońca, powieś w oknie jedynie lekkie firany. Zdecyduj się też na połyskujące dodatki i kilka szklanych wazonów, dzięki którym twój salon wypełnią przyjemne refleksy.

  • Odważ się na kolor

Najczęściej tęsknimy za latem, bo właśnie wtedy najbardziej nam się chce – żyć pełniej, pracować, podróżować, śmiać się. Mamy energię, bo czerpiemy ją z natury: z długich dni, energetycznych kolorów, promieni słonecznych. Dlaczego więc nie dać ich sobie na cały rok? Czasem wystarczy jedna kolorowa ściana otoczona klasyczną bielą pozostałych, by pomieszczenie zupełnie zmieniło swój charakter. Jeśli chcesz przedłużyć lato, wybierz ciemny odcień błękitu, mięty czy chłodnej zieleni. W dodatkach natomiast nie bój się eksperymentować ze słonecznym żółtym, który zdecydowanie ożywi wnętrze.

Czy lato musi dla nas minąć już po 2 krótkich miesiącach? Niekoniecznie! Dzięki kilku prostym trikom sprawisz, że twoje mieszkanie stanie się letnią oazą na cały rok!

  • Nie stroń od wspomnień!

Nie pozwalaj kurzyć się na dnie szafy letnim pamiątkom. Jeśli przywiozłeś cokolwiek z jednej z wakacyjnych podróży – znajdź temu miejsce w salonie. Im bardziej egzotyczne, tym lepiej! Wywołaj zdjęcia i otoczone kolorowymi ramkami powieś je na ścianach, najlepiej w widocznym miejscu. Pozwól sobie na odrobinę tęsknoty, ale przede wszystkim daj sobie energetyczny pocisk na każdy dzień – byłeś tam, spędziłeś miłe chwile i jeszcze z pewnością tam wrócisz!

  • Zdecyduj się na kontakt z naturą

Latem wszystko żyje – dojrzewają owoce i kwitną kwiaty, a w tle słychać bezustanny śpiew ptaków. Czy to może sprawdzić się w mieszkaniu? Oczywiście! Wystarczy wybrać fototapetę w kwiecisty wzór, by salon tętnił życiem – to doskonała rekompensata za brak naturalnych kwiatów. Jeśli zaś nie masz odwagi do tak dużych zmian, wybierz kwiecistą tapicerkę na fotel lub kanapę. Dla tych, którzy nie są aż takimi wielbicielami flory, letnim akcentem może stać się wiklina i bambus – producenci coraz częściej oferują nam bardzo wysokiej jakości fotele lub niebanalne rolety do okien.

  • Daj się ponieść!

Lekkość do salonu wprowadzisz nie tylko światłem. Możesz sprawić sobie przyjemność, która cię poniesie – idealnym rozwiązaniem będzie wiszący fotel, który na pewno pokochasz od pierwszej chwili. Lekki ratan nie zaciemni mieszkania, a twój odpoczynek wejdzie w nowy wymiar. Pięknie prezentują się na nim ręcznie tkane koce i pledy, którymi możesz się otulić w chłodniejsze wieczory. Z pewnością sprawdzą się przez cały rok, a Ty za każdym razem możesz czuć się jak w hamaku na hawajskiej plaży.

Niekoniecznie musisz zmieniać podłogi, wymieniać okna na większe czy malować wszystkie pomieszczenia na nowo, by lato rozgościło się w twoim domu jesienią. Wystarczą małe zmiany, kilka prostych mebli i wakacyjne dekoracje, a twoje wnętrze nabierze zupełnie nowego charakteru.

Czy lato musi dla nas minąć już po 2 krótkich miesiącach? Niekoniecznie! Dzięki kilku prostym trikom sprawisz, że twoje mieszkanie stanie się letnią oazą na cały rok!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Udowodnij, że jesteś człowiekiem - przepisz tekst z obrazka

Przepisz kod z obrazka

góra